Szukaj

Nauka jezykow

Język polski i angielski dla róznych grup wiekowych

Coraz więcej osób z Ukrainy uczy się polskiego i angielskiego. Warszawskie stowarzyszenia oferuje intensywne lekcji polskiego i angielskiego. Jedni uczą się polskiego, angielskiego, aby ułatwić sobie znalezienie pracy w Polsce, inni – dla studiowania na polskich uczelniach.

Język polski stacjonarnie i online dla różnych grup wiekowych znajduje się na stronie zajencia online znajduje sie tu: poland.eduhub.org.ua.

Język angielski stacjonarnie dla doroslych i studentuw znajduje się tu : www.wprostukraine.eu. Aby zarejestrowac sie na kurs, nalezy zadzwonic pod numer 519 139 207 +48 572 426 485.

 AVSI Polska avsipolska.org prowadzi stacjonarnie zajęcia języka angielskiego dla dorosłych w Centrum Wsparcia Koordynacji pod linkiem https://www.facebook.com/cscwarsaw.

Centrum Wielokulturowe w Warszawie język angielski dla dzieci i mlodzezy centrumwielokulturowe.waw.pl.

Państwowe egzaminy językowe

Państwowe egzaminy języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy w Warszawie. Kiedy odbywają się i jak zapisać się prosimy przejść na stronę certyfikatpolski.pl.

Konwersacje, koła językowe

Konwersacje – co to jest? Klub konserwacyjny to uniwersalna forma języków? gdzie w nieformalnej, przyjaznej atmosferze masz możliwość pogłębienia swojej wiedzy, doskonalenia wymowy i pracy nad błędami. W klubie nie ma lekcji, nie trzeba siedzieć przy biurkach i zapamiętywać gramatyki. Zwykle w grupie jest maksymalnie do 10 osób, a zamiast lekcji odbywają się spotkanie. Nie ma tu nauczyciela, jest menedżer, który monitoruje proces i kieruje nim we własnym kierunku. Takie koła językowe znajduje się tu: www.koszykowa.pl, poland.eduhub.org.ua, naszwybir.pl.

język polski dodatkowy w polskich szkołach publicznych

Dzieci z Ukrainy które chodzą do szkoły publicznej mają prawo do dodatkowej, bezpłatnej nauki języka polskiego przez okres do 24 miesięcy. W przypadku nie dopuszczania dziecka prosimy zgłaszać się do dyrektora odnosząc się do  art. 165 ust. 7. Przeczytaj dokładniej prawo, klikając link: www.portaloswiatowy.pl.

Spis treści